سانتریفیوژ پوشرسانتریفیوژ مداومسانتریفیوژغیرمداومسانتریفیوژ دکانترفیلتر پرس صفحه ای(ممبران)فیلتر درامفیلتر شمعیفیلتر پرس نواریفیلتر ممبران سرامیکیمبدل حرارتی صفحه ایشریدرتیکنردیفوزیوناسکرو پرسخشک کنخشک کن فلوئیدیدخشک کن دوارکریستالیزاتورپینچ ولواواپراتورلاملا

تماس با مدیر فروشheader2.jpg

جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
جمعه, ۲۰ می ۲۰۲۲
جمعه, ۱۷ شوال ۱۴۴۳

سانتریفیوژ مداوم تمام اتوماتیک (Continuous Centrifugal)

طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات سانتریفیوژ مداوم توسط شرکت توربین دار و با سابقه بیش از  ۳۵ سال که بر اساس قانون حداکثر استفاده فنی و مهندسی کشور در سال ۹۰ موفق به اخذ گواهینامه توانمندی فناورانه از وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری گردیده است. در این نوع سانتریفیوژ عملیات تغذیه، جداسازی و تخلیه کیک یا کریستال بطور همزمان و به صورت تمام اتوماتیک انجام می پذیرد. جهت انجام این عمل در سانتریفیوژهای عمودی سبد طوری طراحی می شود که عمل تخلیه توسط نیروی گریز از مرکز صورت می پذیرد. این نوع سانتریفیوژ دور و سرعت تغییر نمی کند و تمام مراحل به صورت مداوم و با سرعت تعیین شده برای هر ماده انجام می شود.

اساس ساخت این دستگاه با استفاده از دانش متخصصان فنی این شرکت با سابقه فن آوری در صنایع دارویی و غذایی عمل طراحی، ساخت و بازرسی سانتریفیوژ مداوم با در نظر گرفتن استانداردهای بین المللی ASMI،ANSI ،DIN  انجام می شود. در ضمن تمام محل های تماس با مواد می تواند از جنس مواد ضد زنگ باشد.

از جمله مزایای سانتریفیوژهای مداوم طراحی شده این شرکت می توان به؛ طراحی بهینه سبد (که علاوه بر عملکرد مداوم سانتریفیوژ امکان آبگیری بیشتر از کیک را بهمراه دارد)، ایجاد نیروی کششی بالا جهت جداسازی مواد غلیظ، اشاره نمود.

 


 موارد استفاده در فیلتراسیون و جداسازی:

 • صنایع غذایی (قند و شکر)
 • صنایع نشاسته و گلوکز
 • صنایع شیمیایی
 • صنایع دارویی
 • صنایع معدنی

سانتریفیوژ مداوم سانتریفیوژ مداوم

 

سانتریفیوژ غیر مداوم تمام اتوماتیک(Batch Centrifugal)

سیستم جدید سانتریفیوژ غیرمداوم یا Batch تمام اتوماتیک (معلق) برای جداسازی مواد جامد از مایع و تخلیه اتوماتیک مواد خشک استفاده می شود. مکانیزم کاری این گونه سانتریفیوژها به این ترتیب است که ابتدا مواد با باز شدن شیرفلکه اتوماتیک وارد سانتریفیوژ شده و سپس دستگاه به تدریج افزایش دور می دهد. در صورت نیاز در سرعت های مختلف عملیاتی از جمله آب زنی جهت شستشوی کریستال ها و نیز بخار و غیره انجام می پذیرد. در نهایت عمل تخلیه به وسیله ی باز شدن دریچه تخلیه تحتانی به صورت اتوماتیک انجام شده و این سیکل تکرار می شود. سیستم دارای فرامین کنترل با برنامه های تعریف شده می باشد. کلیه عملیات بدون نیاز به نیروی انسانی و تمام اتوماتیک، که قابل کنترل از راه دور نیز می تواند باشد، انجام می شود.

مزایای این سیستم امکان توقف و آبگیری مواد در سرعت ها و یا زمان های معین تعریف شده توسط اپراتور می باشد. همچنین سیستم دارای قابلیت نصب موتور AC با کنترل سرعت جهت بهبود کیفیت مواد و کاهش هزینه تولید می باشد. همچنین سیستم قابل تبدیل به سیستم Regenerative جهت بازگشت انرژی و صرفه جویی در توان مصرفی می باشد.

موتور انتخابی با توجه به طراحی های جدید توان کمتری دارد بنابراین ضمن راندمان بالا به انرژی کمتری نیازمند بوده و برای سیستم برق شبکه مشکلی بوجود نمی آورد. ضمن اینکه سیستم مجهز به ترمز مکانیکی دیسکی بوده و در مواقع ضروری به صورت اتوماتیک عمل می کند. فرآیند دستگاه های مختلف با توجه به موارد استفاده قابل تغییر می باشد.

 موارد استفاده در فیلتراسیون و جداسازی:

·         صنایع غذایی (قند و شکر)

·         صنایع نشاسته،گلوکز و دکستروز

·         صنایع معدنی شیمیایی (کربنات سدیم، سولفات سدیم و اسید سیتریک)

·         صنایع آب و فاضلاب

 دانلود پرسشنامه فارسی

دانلود پرسشنامه انگلیسی

سانتریفیوژ غیر مداوم

سانتریفیوژ دکانتر، تجهیز صنعتی است که جهت جداسازی جامد از مایع یا مایع از مایع از آن می توان بهره جست. در کلیه صنایع با توجه به سادگی استفاده، پیوسته بودن عملکرد، انتخاب اول می باشد بجز صنایع معدنی که در آن فرسایش بالای تجهیز مانع از انتخاب آن می شود. زمانیکه دوغاب وارد درام می شود (1)، ذرات جامد با استفاده از نیروی گریز از مرکز به سمت دیواره پرتاب می شوند. در کاسه خارجی (4) ذرات جامد با استفاده از اسکرو (3) به سمت دیگر سانتریفوژ منتقل و تخلیه (5) می شوند. مایع زلال شده نیز از سمت دیگر سانتریفوژ خارج می شود (6). اندازه سانتریفوژ و دور آن به پارامترهای زیادی بستگی دارد که در طراحی آن مؤثر می باشد. 

موارد استفاده :

 • صنايع معدنی
 • صنايع آب و فاضلاب
 • صنايع غذايي
 • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

 

دانلود پرسشنامه فارسی

دانلود پرسشنامه فارسی- فاضلاب

دانلود پرسشنامه انگلیسی

دانلود پرسشنامه انگلیسی- فاضلاب

 

سانتریفیوژ دکانتر

Decanter

سانتریفیوژ دکانتر

سانتریفیوژ دکانتر

سانتريفیوژ پوشر(Pusher centrifugal )

اين نوع سانتريفیوژ براي آبگيري، خشك كردن و جداسازي مواد (فيبرها، كريستال ها و پودرها ) بصورت مداوم استفاده مي شود. نحوه عملكرد به اين صورت مي باشد كه مخلوط ورودي توسط لوله تغذيه وارد سانتريفیوژ شده و در برخورد با توزيع كننده به صورت كاملاً يكنواخت در داخل سبد سانتريفیوژ توزيع مي گردد. فاز جامد تشکیل شده روی سبد می تواند توسط جت هاي آب شسته شود. آبگيري بوسيله نيروي گريز از مركز ايجاد شده در سانتريفیوژ انجام مي پذيرد. هم زمان با عمليات فوق فاز جامد با نيروي رفت و برگشتي سبد، به جلوي سانتريفیوژ  منتقل شده و تخليه فازجامد خشك شده انجام مي پذيرد.

با تغيیر درطراحي توسط شرکت توربین دار، عملكرد سانتريفیوژ توليدي اين شرکت بهينه شده است. ضمن اين كه سيستم رانش در سانتريفیوژها به صورت تمام هيدروليك ساخته شده و ضمن عملكرد روان و صحيح موجب پائين آمدن استهلاك دستگاه و كم كردن صداي ايجاد شده می شود. ظرفيت سانتريفیوژهاي توليدي شركت با توجه به تعداد مراحل( 1و2 مرحله اي)2 الي 20 تن در ساعت مي باشد.

 

 

مزاياي استفاده از سانتريفیوژ پوشر عبارتند از:

 •  خشك كردن و جدا سازي ماده خشك از مرطوب بدون شكستن و صدمه زدن به فيبر و كريستال هاي ورودي
 • فرایند جداسازي پيوسته و بدون توقف
 • امکان شستشوي سطح خارجي كريستال و فيبر
 • فضاي اشغالي بسيار كم
 • هزينه تعميرات پائين و مصرف انرژي كم
 • قابليت كنترل رطوبت كيك خروجي
 • ضايعات پائين محصول

موارداستفاده درجداسازی وفیلتراسیون:

 • صنايع غذايي (نمک خوراکي ، شستشوی نمک ، پودر های غذايي و ..)
 • صنايع (نمك طبي ، صابون سازي ، گرد های دارويي ، گلسیرین .. )
 • صنايع شيميائي (كود ، پلاستيك ،PVC  ، سلولز ،..)
 • صنايع پترو شيمي و شیمیایی ، دارویی
 • صنايع معدني    

دانلود پرسشنامه فارسی

دانلود پرسشنامه انگلیسی

سانتريفیوژ پوشر

سانتريفیوژ پوشر