سانتریفیوژ پوشرسانتریفیوژ مداومسانتریفیوژغیرمداومسانتریفیوژ پیلرسانتریفیوژ دکانترسپراتور روغنفیلتر پرس صفحه ای(ممبران)فيلتر ديسكیفیلتر خلاء نواریفیلتر درامفیلتر شمعیفیلتر پرس نواریفیلتر ممبران سرامیکیمبدل حرارتی صفحه ایشریدراسکرو کانوایرتیکنر(RO)اُسمُز معکوسدیفوزیونبرج تقطیرهمزنتوربین بادیتوربین بخاراسکرو پرسپرس تفالهخشک کنخشک کن فلوئیدیدخشک کن دوارکریستالیزاتورپمپ پرستالتیکپینچ ولواواپراتورلاملابویلر با سوخت باگاس

تماس با مدیر فروشheader2.jpg

چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۹ جون ۲۰۱۹
چهارشنبه, ۱۴ شوال ۱۴۴۰

اوقات شرعییک نمونه از فیلتر های فشاری ، فیلتر پرس است.بخش های مهم فیلتر پرس عبارتند از :

1-صفحات فیلتر

2- پارچه فیلتر

3-سیستم هیدرولیک و کنترل

4-سیستم انتخابی تخلیه کیک

5- لوله کشی و منیفولد ها

6-سیستم باز کننده صفحات

 

در فیلتر پرس دوغاب ورودی از طریق کانال خوراک دهی وارد فیلتر پرس شده ،مایع فیلتریت از روی سطح صفحات به مسیر مجراهای خروجی هدایت می شود و ذرات جامد بر روی صفحه تشکیل کیک می دهند، و عملیات فیلتراسیون تا زمانی که نرخ فیلتریت به حداقل خود برسد ادامه می یابد.در این زمان کیک به شکل کامل در چمبر ها شکل گرفته  مقاوت کیک تشکیل شده جریان فیلتریتت را کاهش می دهد.

صفحات فیلتر پرس:

صفحات فیلتر پرس دارای ضخامت کیک های متفاوت هستند ، که تعیین نوع صفحه با توجه به ضخامت کیک آن با توجه به نوع جامد موجود در دوغاب و مقاومت کیک فیلتر که با توجه به تست آزمایشگاهی و یا پایلوت تعیین می گردد.

پارچه فیلتر:

پارچه فیلتر ها انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 پلی پروپیلن

 پلی استر

 پنبه

 نایلون

 

شیارهای روی صفحات فیلتر پرس به نگهداری پارچه کمک می کند

 

مزایای فیلتر پرس :

1-عملیات ساده و آسان آبگیری که برای بسیاری از مواد میتواند مورد استفاده قرار گیرد

2-برای سطح زیاد فیلتراسیون که ارائه می دهد محدوده کمی از فضا را اشغال می کند

3-قابل تطبیق دادن و تا حدودی ظرفیت متغیر دارد که در برخی موارد با افزایش و یا کاهش تعداد صفحات امکان پذیر است

 

انواع فیلترهای ته نشینی(Sedimentation Filter )

در فیلترهای ته نشینی با استفاده از نیروی ثقلی، جداسازی جامد از مایع صورت می پذیرد که می تواند جهت زلال سازی فاز مایع و یا تغلیظ فاز جامد از آن بهره جست. عملکرد این سیستم به نحوی است که مخزن از دوغاب پر می شود و پس از گذشت زمان ماند ایستایی مورد نظر، فاز مایع زلال شده از بالای مخزن و فاز جامد تغلیظ شده از پایین مخزن تخلیه می شود. زمان ماند و ابعاد مخزن و سرعت ورود و خروج مواد به خواص مایع و جامد بستگی دارد. چنانچه هدف از این سیستم زلال کردن فاز مایع باشد، سیستم زلال ساز و چنانچه هدف تغلیظ فاز جامد باشد، سیستم تیکنر نامیده می شود. انواع سیستم ته نشینی شامل؛ تیکنر معمولی، تیکنر سرعت بالا، لاملا و تیکنر خمیری می باشد.

عملیات جداسازی زمانی صورت می پذیرد که سرعت بالارفتن مایع کمتر از سرعت ته نشینی جامد باشد. قطر زلال ساز، بنحوی انتخاب می شود تا سرعت بالارفتن مایع مناسب باشد (متر/ساعت). این سرعت بصورت "بار سطح" نیز بیان می شود که در واقع حجم اسلاری بر حسب متر مکعب بر ساعت به ازای یک متر مربع سطح زلال ساز محاسبه می شود.

تیکنر نیز بر اساس مقدار غلظت جامد مورد نیاز در ته ریز تیکنر طراحی می شود که قطر تیکنر با سرعت جریان جامد در یک غلظت بحرانی تعیین می شود. انتخاب تیکنر بر اساس واحد سطح است که بصورت سطح تیکنر مورد نیاز برای یک تن در ساعت جامد تعریف می شود.

تیکنر/زلال ساز به دو صورت پل دار و پایه دار طراحی می شوند. برای تیکنرهای کوچک به قطر 30 تا 40 متر، پارو و مکانیزم بر روی یک سازه پل مانند قرار می گیرد، که بر روی مخزن حرکت می کند. برای مخازن با قطر بیش از 30 تا 40 متر مکانیزم و پاروها بر روی پایه مرکزی قرار داده می شوند و از پل فقط برای دسترسی و نگهداری لوله خوراک و ناودانی استفاده می شود.

برای تیکنرهای کوچک محدودیت شیب وجود ندارد ( تا 45 درجه)، برای تیکنرهای بزرگ بین 2 تا 12 درجه شیب اجرا می شود.

لاملا؛ زلال ساز لاملا با چرخاندن یک زلال ساز معمولی تا زاویه 55 درجه حاصل می شود. با ترکیب فاصله کوتاه برای سقوط و یک سطح لغزنده بدون اصطکاک سرعت جدایش افزایش می یابد.

مزایای لاملا شامل:

 • نیاز به مساحت کمتر در کارخانه
 • کاهش زمان توقف
 • امکان بهینه سازی نسبت سطح زلال سازی و تیکنر
 • اتلاف حرارتی کم-عایق بندی آسان
 • اتلاف کم آب به علت تبخیر به آسانی پوشانده می شود
 • حمل و نقل واحد به مراتب عملی تر است
 • مناسب برای نصب در کارخانه
 • نصب سریعتر
 • طراحی و ساخت نوع خاص آسانتر
 • هزینه های سرمایه گذاری کم

محدودیتهای استفاده از لاملا:

 • زمانیکه بار سطح زیاد باشد
 • زمانیکه ذرات سنگین یا درشت باشد
 • زمانیکه خوراک با درصد جامد زیاد باشد
 • زمانیکه خوراک کف دار (نظیر کنسانتره فلوتاسیون) باشد
 • زمانیکه نیاز به ته ریز با چگالی زیاد یا حجم زیاد انبار باشد

 

تیکنر معمول

 دانلود پرسشنامه فارسی

دانلود پرسشنامه انگلیسی

 

فیلتر شمعی (Candle Filter  )

فیلترهای شمعی نوعی فیلتر است که جهت جداسازی جامد از مایع استفاده می شود. مهمترین بخش در این فیلتر توریهای شمع مانندی است که واسطه جداسازی می باشند. در طول زمان فیلتراسیون، که در یک مخزن فشار قوی اتفاق می افتد، مایع با فشار از خارج بدرون واسطه فیلتر فشرده می شود. ذرات جامد روی سطح فیلتر تشکیل شده و کیک یکنواختی ایجاد می کند. کیک به واسطه پروفایل مقعر-محدب و اختلاف فشاری که بطور پیوسته وجود دارد روی سطح عامل فیلتر باقی می ماند. مایع فیلتر شده از میان مجراهای موجود در فیلتر شمعی به سمت بخش بالایی مخزن تحت فشار منتقل می شود. پس از تشکیل کیک جهت رسیدن به کیک با خشکی بالاتر معمولا از جریان هوا استفاده می شود. در زمان تخلیه از هوای با جریان مخالف یا ویبراتور استفاده می شود تا کیک از مجراهایی که برای آن تعبیه شده، تخلیه شود.

از مزایای ویژة این نوع فیلتر این می باشد که می تواند با ٬ یا بدون کمک فیلتر (pre coat) از آن استفاده نمود. کیفیت همگن محصول، ظرفیت یکنواخت، خلوص بالای مایع فیلتر شده و هزینه های عملیاتی حداقل باعث شده تا در صنایع متفاوت استفاده شود.

فیلتر شمعی

 

دانلود پرسشنامه فارسی

دانلود پرسشنامه انگلیسی

 

فیلتر شمعی فیلتر شمعی فیلتر شمعی

 

 

Real Time Web Analytics